schmerzen mann

Bolesti

Čo je bolesť? Prečo ju prežívame? A koľko je príliš veľa?

Už ste niekedy premýšľali o tom, že bolesti sú neodmysliteľnou súčasťou človeka? Nikto neprejde životom bez niekoľkých, častých či menej častých, epizód akútnej alebo chronickej bolesti. V skutočnosti cítime bolesť prakticky každý deň, či už sa porežeme na papieri alebo cítime pulzujúcu bolesť hlavy. Bolesť môže byť užitočným poslom, ktorý nás učí vyhýbať sa nebezpečným situáciám a signalizuje, ak zaťažujeme naše telo viac, ako je schopné. Bolesť je znamením, že niečo nie je v poriadku, takže by ste ju nikdy nemali ignorovať. Ak ste však boli zranení alebo trpíte chorobou či zdravotnými ťažkosťami, bolesť môže byť aj bežnou súčasťou procesu hojenia. Ako starneme, bolesti sa objavujú častejšie a predností nových spôsobov na zvládanie bolesti úmerne pribúda.

Zvládanie bolesti

Možno je normálne prežívať bolesť, ale to je len malá útecha, keď vám bolesť bráni užívať si život alebo robiť to, čo si želáte. Bolesti môžu vzniknúť z mnohých dôvodov, či už je to bolesť hlavy z nedostatku spánku, bolesť kĺbov spôsobená starým zranením alebo kŕče, ktoré mnohé ženy zažívajú v čase ich menštruácie. Všetci máme rozdielne prahové hodnoty pre bolesť, ale platí všeobecné pravidlo, že ak pociťujete silnú bolesť, ktorá odvádza pozornosť od vášho každodenného života, je na čase poradiť sa s lekárom.

Brufen® 400mg x 30 tbl a 50tbl® ako liek proti bolestiam

Jeden z najbežnejších liekov na liečbu bolesti sa nazýva ibuprofén. Ide o typ nesteroidného protizápalového liečiva, ktoré funguje tak, že znižuje zápal a bolesť. Ibuprofén môže tiež znížiť zvýšenú telesnú teplotu, čo z neho robí jeden z najužitočnejších liekov dostupných na voľný predaj.

Bolesti môžu byť veľmi oslabujúce. Môžu ovplyvniť vašu schopnosť sústrediť sa, komunikovať s inými ľuďmi alebo vychutnať si jednoduché potešenia ako sú dobré jedlo alebo zábavný film.
Ak máte problém vykonávať aktivity potrebné pre váš každodenný život, potom asi nastal čas obrátiť sa na lieky proti bolesti. Protizápalové lieky proti bolesti, ako je Brufen® 400 mg x 30 tbl. a 50 tbl.® (ibuprofén), sú bezpečným a jemným spôsobom, ako si pomôcť zvládnuť niektoré bolesti počas cesty k zotaveniu.

Brufen® 400 mg x 30 tbl. a 50 tbl.® je na Slovensku dostupný v adaptabilných formách a veľkostiach dávok. Ak si nie ste istí správnym dávkovaním, poraďte sa so svojím lekárnikom alebo lekárom a pred začatím užívania akéhokoľvek lieku si vždy prečítajte pokyny v príbalovom letáku.

Brufen® 400 mg x 30 tbl.a 50 tbl. sa môže použiť na krátkodobú symptomatickú úľavu od
- miernej až stredne silnej bolesti, ako je bolesť hlavy, vrátane migrenóznych bolestí hlavy či bolestí hlavy spojených s migrénou, neuralgia, bolesť zubov, bolesť svalov a kĺbov, Bolesti krížov, menštruačná bolesť a bolesť z bežného prechladnutia.
- horúčky

Bolesti hlavy

Bolesť hlavy je všeobecne veľmi bežná, ale existujú rôzne typy bolesti hlavy, ktoré vás môžu ovplyvniť rôznymi spôsobmi. Bolesti hlavy môžu udrieť v najnevhodnejšej chvíli a môžu vám brániť vykonávať vaše každodenné činnost.

Prečítajte si viac