bolesť chrbta

Bolesti krížov - skvelý ekvalizér

Bolí vás chrbát? Určite nie ste sami. Odhaduje sa, že veľké percento ľudí v určitom bode svojho života okúsi bolesti krížov.1 Avšak nemusí to byť až tak vysiľujúce, ako sa obávate.

Bolesti krížov? Nebojte sa, nie ste sami. A môže existovať jednoduché riešenie vášho problému.

Bolesti krížov je bežnou ťažkosťou v modernej spoločnosti. V západnom svete môže náš dlhodobo sedavý životný štýl, keď dlhý čas trávime sedením, viesť k problémom s držaním tela a bolestiam chrbta v neskoršom štádiu života. Bolesti krížov má rôzne príčiny, od vrodených problémov s chrbticou alebo vyskočenej platničky k zraneniam spôsobeným nevhodnou technikou zdvíhania alebo preťažením. Odhaduje sa, že ohromujúcich 80 % obyvateľstva pocíti v určitom bode svojho života bolesť v hornej, strednej alebo dolnej časti chrbta1, takže to možno považovať za bežný problém.

Nedovoľte, aby vás bolesti krížov zlomila

Chrbát, svaly a väzy chrbta sa podieľajú takmer na každom pohybe, ktorý robíte, od otočenia sa v posteli po siahnutie na televízny diaľkový ovládač. Utrpenie spôsobené bolesťou chrbta vás donúti uvedomovať si tieto skutočnosti oveľa viac, pretože aj ten najmenší pohyb sa môže náhle zmeniť na symfóniu agónie. Väčšina bolestí chrbta je spôsobená stuhnutím svalov a môžu sa vyliečiť sami, bez potreby lekárskeho ošetrenia, ale mali by ste sa poradiť so svojím lekárom, ak je bolesť veľmi silná, zhoršuje sa alebo sa nezlepšila ani po troch dňoch.2 Hoci môže byť lákavé vyhýbať sa pohybom, ktoré vám spôsobujú bolesť, pacientom s bolesťou chrbta odporúčame, aby dlho nezotrvávali v pokoji, pretože to môže spôsobiť, že sa bolesť postupom času zhorší.3 Preto by ste mali stále vykonávať svoje každodenné činnosti ako obvykle, čo najviac ako môžete, bez toho, aby ste zhoršili bolesť. Dokonca, ak je to možne, mali by ste zapojiť aj ľahké cvičenia, ako je plávanie alebo joga. Cvičenie môže zmierniť bolesť a zvyšuje prísun krvi do miest, ktoré to najviac potrebujú. Nezaoberajte sa činnosťami, ktoré zhoršujú bolesť.

Pomocná ruka pri vašom zotavení

Napriek tomu, že odporúčania znejú „buďte aktívni a cvičte“, často ide o prípad „ľahšie je povedať, než urobiť“. Bolesti krížov môže byť ochromujúca a ovplyvňuje každý váš pohyb. Protizápalové lieky proti bolesti, ako je Brufen® 400 mg x 30 tbl.a 50 tbl.® (ibuprofén), sú jemným a bezpečným spôsobom, ako si pomôcť kontrolovať niektoré bolesti na ceste k zotaveniu.

Brufen® 400 mg x 30 tbl.a 50 tbl.® je na Slovensku dostupný v adaptabilných zloženiach a veľkostiach dávok. Ak si nie ste istí správnym dávkovaním, poraďte sa so svojím lekárnikom alebo lekárom a pred začatím užívania akéhokoľvek lieku si vždy prečítajte pokyny v príbalovom letáku.

Brufen® 400 mg x 30 tbl.a 50 tbl. sa môže použiť na krátkodobú symptomatickú úľavu od
- miernej až stredne silnej bolesti, ako je bolesť hlavy, vrátane migrenóznych bolestí hlavy či bolestí hlavy spojených s migrénou, neuralgia, bolesť zubov, bolesť svalov a kĺbov, Bolesti krížov, menštruačná bolesť a bolesť z bežného prechladnutia.
- horúčky

Brufen® 400 mg x 30 tbl

Rýchla a účinná úľava od bolesti a horúčky

Brufen® 400 mg x 30 tbl. a 50 tbl. je originálny ibuprofén bez umelých farbív. Brufen® potláča zápal, tlmí bolesti hlavy, zubov, krížov, menštruačné bolesti a znižuje horúčku.

Nakúpiť Brufen

Bolesť krku a ramien

Bolesť krku a ramien je bežná a môže byť dôsledkom zlého držania tela, stresu alebo nosenia ťažkých bremien. Brufen® 400 mg x 30 tbl. and 50 tbl. je indikovaný na liečbu miernej až stredne silnej bolesti.

Prečítajte si viac