bolesť krk ramená

Bolesť krku a ramien

Otravná bolesť v krku a ramenách. Zlé držanie tela a hodiny strávené prácou alebo stres kvôli prikrátkym termínom môžu spôsobiť skutočné problémy aj pre veľmi aktívnych ľudí.

Prečo ma bolí krk a ramená?

Krk je jednou z tých oblastí tela, na ktorú nemyslíte až kým nevyvoláva problémy - a potom o nej premýšľate nepretržite. Podobne je to aj s ramenami. Tieto dve časti tela sú zodpovedné za mimoriadny počet základných každodenných pohybov, od obrátenia hlavy keď sa obzeráte (napríklad pri chôdzi alebo počas šoférovania) k práci za stolom alebo na počítači. Či už máte bolesti krku, ramien alebo oboje, jedno je isté: bolesť a nepohodlie spôsobené týmito stavmi prenikajú prakticky do každej oblasti vášho života. Dlhodobá stuhnutosť a znížený alebo bolestivý pohyb v ramenách sa často zo zrejmých dôvodov nazývajú aj syndróm zmrznutého ramena a ich liečba môže trvať aj niekoľko mesiacov alebo dokonca rokov.1

Príčiny a liečba

Bolesť krku a ramien môže mať zjavnú príčinu - napríklad nedávne zranenie či hyperextenziu krku, alebo sa môže nebadane prikradnúť v dôsledku stresu alebo zlého držania tela. Keď máme obavy, máme tendenciu napínať svaly v týchto oblastiach, čo môže viesť k vysiľujúcej svalovej stuhnutosti. Bolesť krku a ramien môže byť tiež spôsobená niečím tak jednoduchým ako sú nevhodné podmienky na prácu alebo spánok. Ak sa chcete vyhnúť utrpeniu bolestivého pohybu, môžete skúsiť experimentovať s nastavením výšky stola či kancelárskeho kresla alebo spať na pevnejšom matraci s rôznymi druhmi vankúšov. Ďalším skvelým preventívnym opatrením je byť aktívny a zlepšiť svoju celkovú pohodu. Napríklad, môže byť užitočné praktizovať jogu alebo iné ľahké cvičenie.

Rýchle uvoľnenie bolesti krku a ramien

Kým bolesti krku a ramien majú často jednoduché alebo zjavné príčiny, môže chvíľu trvať, kým ustúpia, pretože zničené svaly a kĺby potrebujú čas na zotavenie. Z krátkodobého hľadiska to môže znamenať veľa nepohodlia pre osobu, ktorá trpí týmto typom bolesti, ale je nútená pokračovať v normálnom živote. Váš lekár môže odporučiť protizápalové lieky proti bolesti, ako je Brufen® 400 mg x 30 tbl.a 50 tbl.® (ibuprofén) ako krátkodobé riešenie.2 Tento druh lieku má dvojitý účinok - zníženie bolesti a zmiernenie akéhokoľvek zápalu, ktorý by mohol zhoršiť váš stav.

Zastavenie bolesti poskytuje dočasnú úľavu, ktorá vám pomôže pokračovať vo vašom každodennom živote, ale mali by ste byť opatrní, aby ste to nepreháňali so záťažou, ak máte zranenie. Vždy hľadajte skrytú príčinu, či už je to vaše držanie tela alebo úroveň stresu. Vďaka tomu budete môcť podniknúť kroky, aby ste sa vyhli opakovaniu týchto problémov v budúcnosti.

Váš lekár alebo lekárnik vám môžu pomôcť zvoliť správne dávkovanie a zloženie lieku Brufen® 400 mg x 30 tbl.a 50 tbl.® na liečbu bolesti krku a ramien. Brufen® je vo Veľkej Británii k dispozícii od roku 1969 a môže sa používať na krátkodobú symptomatickú úľavu od.

- miernej až stredne silnej bolesti, ako je bolesť hlavy, vrátane migrenóznych bolestí hlavy či bolestí hlavy spojených s migrénou, neuralgia, bolesť zubov, bolesť svalov a kĺbov, bolesti krížov, menštruačná bolesť a bolesť z bežného prechladnutia.
- horúčky

Brufen® 400 mg x 30 tbl

Rýchla a účinná úľava od bolesti a horúčky

Brufen® 400 mg x 30 tbl. a 50 tbl. je originálny ibuprofén bez umelých farbív. Brufen® potláča zápal, tlmí bolesti hlavy, zubov, krížov, menštruačné bolesti a znižuje horúčku.

Nakúpiť Brufen

Bolesti chrbta

Bolesti chrbta sú častým problémom. Bolesti krížov je často spôsobená stuhnutosťou svalov. Na zmiernenie nepohodlia môže byť prospešné pohybovať sa a vykonávať ľahké cvičenia.

Prečítajte si viac