horúčka dieťa bábätko

Ako liečiť horúčku u detí.

Horúčka je dostatočne závažný príznak, ktorý sa môže prejaviť samotný, ale u detí môže byť srdcervúci. Zistite, ako pristupovať k horúčke u vášho dieťaťa a ako ibuprofén môže byť účinným liekom na liečbu horúčky u detí.

Má vaše dieťa horúčku? Nepanikárte, tu sú niektoré overené fakty o horúčke a jej liečbe.

Horúčka je názov daný zvýšenej telesnej teplote, často definovanej ako teplota nad
38 oC, ktorá často sprevádza bežné prechladnutie alebo chrípku. Zvýšená teplota je súčasťou obrany tela v boji proti infekcii. Hoci horúčka je bežnou súčasťou uzdravovania, môže spôsobiť veľa nepríjemných pocitov, najmä u detí. A najmä u detí môže horúčka dosiahnuť vysoké teploty, ktoré sú vyčerpávajúce. Striedavý pocit chladu a tepla môže byť pre deti tiež znepokojujúcim zážitkom. Horúčka je zvyčajne sprevádzaná nadmerným potením, ktoré môže byť nepríjemné a spôsobuje stratu tekutín.

Kedy liečiť horúčku u detí

Novorodenci sú obzvlášť citliví. Ak je vaše dieťa mladšie ako 3 mesiace, mali by ste sa poradiť s lekárom, ak sa u dieťaťa objaví horúčky. Bežná telesná teplota pre dieťa je okolo 36,4 °C, ale to sa môže veľmi líšiť u bábätiek. Teplota tela nad 38 °C u dieťaťa mladšieho ako 3 mesiace sa považuje za horúčku.1

Akonáhle je vaše dieťa staršie ako 6 mesiacov, môžete mu podávať lieky proti bolesti, ako je ibuprofén, pod dohľadom vášho lekára a po starostlivom prečítaní pokynov. Ibuprofén je indikovaný na liečbu horúčky, aby pomohol znížiť horúčku a môže poskytnúť vášmu dieťaťu úľavu od horúčky. Ak horúčka nereaguje na liečbu alebo trvá dlhšie ako jeden deň po začiatku liečby, mali by ste sa obrátiť na svojho lekára.2

Liečba horúčky u detí a bábätiek pomocou ibuprofénu

Horúčkovité deti majú často ťažkosti so spánkom, čo môže mať za následok prerušované noci pre deti i rodičov. Použitie jemného lieku proti bolesti môže poskytnúť určitú úľavu od nepohodlia súvisiaceho s horúčkou.

Brufen® Sirup 100mg/5 ml. sa môže použiť na krátkodobú symptomatickú úľavu od
- miernej až stredne silnej bolesti, ako je bolesť hlavy, vrátane migrenóznych bolestí hlavy či bolestí hlavy spojených s migrénou, neuralgia, bolesť zubov, bolesť svalov a kĺbov, bolesti krížov, menštruačná bolesť a bolesť z bežného prechladnutia.
- horúčky

Horúčka

Horúčka je bežnou súčasťou procesu boja organizmu s bakteriálnymi a vírusovými infekciami. Ibuprofén je bežný liek na pomoc so zmiernením príznakov horúčky. Telo dokáže bojovať s infekciou aj bez horúčky.

Prečítajte si viac

Lieky na chrípku a prechladnutie

V porovnaní s relatívne miernymi symptómami prechladnutia, je chrípka závažnejšie ochorenie, počas ktorého sa chorá osoba cíti veľmi zle a môže byť chorá niekoľko týždňov. Prečítajte si viac o úľave od príznakov prechladnutia a chrípky.

Prečítajte si viac