bolesť hlavy tenzná žena

Odkiaľ sa berú bolesti hlavy?

Je to stará známa výhovorka na to, aby ste sa dostali z aktivít, do ktorých sa vám nechce, ale bolesti hlavy sú tiež skutočným javom a pre niektorých ľudí aj skutočným a neustálym problémom.

Bolesť hlavy – pre niekoho veľká výhovorka, pre iných veľké bolesti.

Bolesti hlavy raz za čas ovplyvnia prakticky každého. Dokonca aj najzdravší ľudia majú skúsenosti so známou, neustálou pulzujúcou bolesťou, ktorá signalizuje bolesť hlavy. Väčšina bolestí hlavy má dokonale rozumnú a zrejmú príčinu, ako je dehydratácia, predmenštruačný syndróm, nedostatok spánku alebo prechladnutie či chrípka. Tenzná bolesť hlavy je zvyčajne spôsobená príliš intenzívnou prácou alebo nadmerným znepokojovaním sa, pretože nadmerné napätie môže spôsobiť sťahovanie svalov a zúženie prietoku krvi v krku a hlave.1 Klastrová bolesť hlavy opisuje situáciu, keď denne pociťujete ostrú bolesť v hlave na krátke obdobie, napr. týždeň, po ktorom nasleduje dlhé obdobie bez bolesti hlavy. Náchylnosť na tento typ bolesti hlavy môže byť genetická alebo vyvolaná určitými liekmi či alkoholom.2

Boľavá hlava – to sú skutočné muky

Keď ste obeťou silnej bolesti hlavy, aj tie najjednoduchšie veci sa môžu zdať príliš namáhavé. Bolesti hlavy sú obzvlášť nepraktické, keď máte dodržať dôležitý termín alebo sa máte zúčastniť na významnej udalosti. Počas bolesti hlavy môže byť ťažké sústrediť sa, môžete byť citlivý na hluk a jasné svetlá, takže konferencie alebo spoločenské akcie sú asi tie najhoršie možné miesta, kde sa môžete pokúsiť o zotavenie. Dokonca aj keď ste doma, obklopený pohodlím, vďaka neustálej bolesti hlavy sa stále budete cítiť mizerne. Možno nebudete môcť pracovať alebo sústrediť sa, dokonca aj sledovanie televízie môže byť príliš namáhavé. Preto je dobré vedieť, ako efektívne riešiť bolesť hlavy, keď vás už postihne.

Ako sa zbaviť bolesti hlavy (zmiernenie bolestí hlavy)

Niektorí ľudia sú na tieto bolesti náchylní viac ako ostatní, ale bolesti hlavy nemusia byť tak oslabujúce, ako sa bojíte. Vo väčšine prípadov pomôže zájsť do postele a vyspať sa z toho. Väčšina ľudí po prebudení zistí, že ich bolesť hlavy je preč. Mali by ste tiež piť veľa vody, aby ste zabezpečili, že dehydratácia nie je faktorom prispievajúcim k bolesti. Z dlhodobého hľadiska môžete urobiť zmeny životného štýlu, aby ste zlepšili svoju celkovú pohodu, čo tiež môže pomôcť zabrániť bolestiam hlavy. Medzi preventívne opatrenia patrí zníženie pracovného zaťaženia či zníženie príjmu kávy a alkoholu.

Existujú však prípady, keď spánok nie je dostupná možnosť a nemáte ten luxus, že si môžete počkať na účinky dlhodobej zmeny životného štýlu. Pod stresom blížiaceho sa termínu môže byť potrebné pokračovať v práci aj napriek bolesti. Ak často trpíte bolesťami hlavy, poraďte sa so svojím lekárom, aby ste sa uistili, že nejde o príznak závažnejšieho problému. Tým, ktorí sú jednoducho prepracovaní, môže lekár odporučiť protizápalové lieky proti bolesti, ako je Brufen® 400 mg x 30 tbl.a 50 tbl.® (ibuprofén), ktoré vám môžu poskytnúť rýchle zmiernenie bolesti hlavy.

Brufen® 400 mg x 30 tbl.a 50 tbl.® si na Slovensku môžete ľahko kúpiť v lekárňach.
Brufen® 400 mg x 30 tbl.a 50 tbl. sa môže použiť na krátkodobú symptomatickú úľavu od

- miernej až stredne silnej bolesti, ako je bolesť hlavy, vrátane migrenóznych bolestí hlavy či bolestí hlavy spojených s migrénou, neuralgia, bolesť zubov, bolesť svalov a kĺbov, bolesti krížov, menštruačná bolesť a bolesť z bežného prechladnutia.
- horúčky

Brufen® 400 mg x 30 tbl

Rýchla a účinná úľava od bolesti a horúčky

Brufen® 400 mg x 30 tbl. a 50 tbl. je originálny ibuprofén bez umelých farbív. Brufen® potláča zápal, tlmí bolesti hlavy, zubov, krížov, menštruačné bolesti a znižuje horúčku.

Nakúpiť Brufen

Migréna

Migréna je závažná príčina bolesti hlavy, ktorú nemožno ignorovať. Nevoľnosť a vracanie často postihujú osobu s migrénou. Ibuprofén, ako je Brufen® 400 mg x 30 tbl. and 50 tbl., sa ukázal ako overený liek na liečbu migrény.

Prečítajte si viac

Horúčka

Horúčka je bežnou súčasťou procesu boja organizmu s bakteriálnymi a vírusovými infekciami. Ibuprofén je bežný liek na pomoc so zmiernením príznakov horúčky. Telo dokáže bojovať s infekciou aj bez horúčky.

Prečítajte si viac