bolesť zubov

Bolesti zubov a boľavé zuby múdrosti

Niektorí ľudia majú to šťastie, že unikli problémom so zubami, ale zvyšok z nás dobre pozná bolesti a trápenie spôsobené pretrvávajúcou bolesťou zubov alebo čeľustí.

Zuby sú síce malé, ale keď bolia, bolesť je obrovská!

Len málokto z nás si spomína na bolesť v období prerezávania prvých mliečnych zubov, ale takmer všetci poznajú intenzívnu bolesť a nepohodlie spôsobené bolesťou zubov v detstve alebo dospelosti. Aj keď prevláda názor, že bolesť zubov je spôsobená zubným kazom, čo je často pravda, existujú aj iné dôvody bolesti čeľustí1. Napríklad, rastúce zuby múdrosti sú prekliatím mnohých dospievajúcich a mladých dvadsiatnikov. Rastúce zuby múdrosti spôsobujú rozptyľujúcu bolesť čeľustí, ktorá mizne a vracia sa, a často vás zasiahne v tom najnevhodnejšom čase, ako napríklad počas dovolenky alebo dôležitej skúšky. Niektorí ľudia si dali zuby múdrosti odstrániť a preto sa im podarilo uniknúť tomuto konkrétnemu trápeniu. Avšak, ktokoľvek môže podľahnúť zubným kazom alebo zápalu ďasien kedykoľvek v živote.

Bolesť zubov - rozptyľujúci druh bolesti

Možno je to preto, že nám bráni, aby sme normálne jedli, alebo možno kvôli blízkosti úst k mozgu. Nech je už dôvod akýkoľvek, bolesť spôsobená zubami múdrosti alebo bolesť zubov akéhokoľvek druhu, je mimoriadne rušivá a deprimujúca forma agónie. Jasný prvý krok, ktorý treba pri problémoch so zubami urobiť, je navštíviť svojho zubára. Ale bolesť zubov má zvyk udrieť vtedy, keď to nemôžete urobiť rýchlo, napríklad cez víkend alebo počas pobytu v inej krajine, kde nemáte prístup k rovnakému štandardu zubnej starostlivosti, ako ste zvyknutí. Preto je dobré vedieť o niektorých dočasných opatreniach, ktoré môžete urobiť pred tým, než sa vám podarí vyhľadať odbornú pomoc svojho zubára.

Rýchle zmiernenie bolesti pri bolestiach zubov a zápaloch ďasien

Okrem návštevy vášho zubára, môžu byť účinným prostriedkom proti bolesti zubov protizápalové lieky, ako je Brufen® 400 mg x 30 tbl.a 50 tbl.® (ibuprofén). Aj keď nemôžu vyriešiť zubný kaz, ktorý môže byť príčinou bolesti zubov alebo čeľustí, môžu tieto lieky pomôcť pri zmierňovaní hrozných bolestí, čo vám umožní spať alebo vykonávať každodennú rutinu, kým sa nedostanete k zubárovi.

Pokiaľ ide o rastúce zuby múdrosti, zubári často odporúčajú lieky proti bolesti, ako je ibuprofén, aby uľahčili nepohodlie spôsobené prerezanými ďasnami a rastúcimi zubami. Ak sa ukáže, že vaše zuby múdrosti treba vytrhnúť, nesteroidné protizápalové lieky ako je Brufen® 400 mg x 30 tbl.a 50 tbl.® (ibuprofén), vám môžu pomôcť pri zmierňovaní bolesti zubov pri príprave na extrakciu alebo pri rozhodovaní o tom, či zuby odstrániť.2

Povzbudzujúcim faktom je, že Brufen® 400 mg x 30 tbl.a 50 tbl.® má dlhú históriu ako prostriedok odporúčaný na zmiernenie bolesti a zápalu a v Spojenom kráľovstve je k dispozícii už celé desaťročia. Keďže je k dispozícii v rôznych variantoch, môžete nájsť kombináciu zloženia vhodnú pre vaše potreby.

Brufen® 400 mg x 30 tbl.a 50 tbl. sa môže použiť na krátkodobú symptomatickú úľavu od
- miernej až stredne silnej bolesti, ako je bolesť hlavy, vrátane migrenóznych bolestí hlavy či bolestí hlavy spojených s migrénou, neuralgia, bolesť zubov, bolesť svalov a kĺbov, bolesti krížov, menštruačná bolesť a bolesť z bežného prechladnutia.
- horúčky

Brufen® 400 mg x 30 tbl

Rýchla a účinná úľava od bolesti a horúčky

Brufen® 400 mg x 30 tbl. a 50 tbl. je originálny ibuprofén bez umelých farbív. Brufen® potláča zápal, tlmí bolesti hlavy, zubov, krížov, menštruačné bolesti a znižuje horúčku.

Nakúpiť Brufen

Bolesti

Bolesti sú súčasťou života. Ale keď je bolesť taká silná, že si nemôžete užívať života, je čas vyhľadať pomoc. Ibuprofén je bežný liek na miernu až stredne silnú bolesť.

Prečítajte si viac

Zápal

Vo všeobecnosti je zápal dobrý príznak, pretože to znamená, že telo bojuje s infekciou. Ale zápal môže byť nepríjemný a bolestivý. Protizápalové lieky, napríklad ibuprofén, vám môžu pomôcť.

Prečítajte si viac