bolesť menštruácia úľava

Úľava od menštruačných bolestí

Primárna dysmenorea je ďalším názvom pre stav bežne známy ako bolestivá menštruácia. Zatiaľ čo niektoré ženy nikdy netrpeli týmto rozšíreným problémom, mnoho ďalších trpí miernymi alebo silnými bolesťami každý mesiac.

Keď sa bolesť vracia každý mesiac... Musíš vedieť, ako ju riešiť!

Menštruácia je mesačné krvácanie z maternice, ktoré môže ovplyvňovať ženy rôznymi spôsobmi. Koľko krvácate a koľko dní krvácanie trvá alebo či cítite bolesť je individuálne a líši sa u každej ženy. Väčšina žien zistí, že krvácanie trvá 3 až 6 dní a počas tohto obdobia sa objavujú určité nepríjemné pocity.

Menštruačné kŕče sú bolestivé pocity, ktoré postihujú mnoho žien pred aj počas menštruácie. Bolesť, známa aj ako dysmenorea alebo menštruačné bolesti, sa prejavuje od nepríjemnej po silnú a extrémnu. Menštruačné kŕče majú tendenciu začať po ovulácii, keď sa vajíčko uvoľní z vaječníkov a presúva sa do dolnej časti vajíčkovodu.

Keď príde na ten čas v mesiaci, očakávajú sa mierne kŕče, nadúvanie a podráždenosť. Avšak ochromujúce kŕče a iné príznaky, ktoré ovplyvňujú vašu kvalitu života, nie sú normálne. Ak vám vaše periódy spôsobujú významnú bolesť, poraďte sa so svojím lekárom, ktorý vám môže poradiť riešenie.

Ako zvládnuť menštruačné bolesti

Niektoré ženy môžu mať v čase menštruácie strašnú chuť na čokoládu, ale predpokladá sa, že je to spôsobené vysokým obsahom horčíka v čokoláde, a nie vlastnosťou samotnej čokolády.1

Iné ženy nachádzajú úľavu od bolestivej a nepríjemnej menštruácie všeobecným zlepšením ich celkovej pohody. Bežné opatrenia zahŕňajú ľahké cvičenie, zdravú výživu a zníženie príjmu toxínov, ako je nikotín a alkohol.

Úľava od menštruačných bolestí

Jedným z najbežnejšie odporúčaných liekov na zmiernenie menštruačných bolestí sú nesteroidné protizápalové lieky, z ktorých najbežnejšie sú ibuprofénové značky ako Brufen® 400 mg x 30 tbl.a 50 tbl.® Ibuprofén je indikovaný na krátkodobé symptomatické zmiernenie miernej až stredne ťažkej menštruačnej bolesti.

Pred začatím užívania akéhokoľvek lieku si vždy pozorne prečítajte pokyny. Ak máte nejaké obavy alebo ak užívate iné lieky, ktoré by mohli ovplyvniť alebo potlačiť účinok ibuprofénu, poraďte sa so svojím lekárom.

Odporúčané dávkovanie Brufenu 400 mg x 30 tbl.a 50 tbl. pre dysmenoreu (podľa SPC)
Jedna 400 mg tableta jeden až trikrát denne, podľa potreby. Mal by sa dodržať interval najmenej 4-6 hodín medzi dávkami. Liečba sa začína pri prvých príznakoch menštruačných problémov.

Brufen® 400 mg x 30 tbl.a 50 tbl. sa môže použiť na krátkodobú symptomatickú úľavu od
- miernej až stredne silnej bolesti, ako je bolesť hlavy, vrátane migrenóznych bolestí hlavy či bolestí hlavy spojených s migrénou, neuralgia, bolesť zubov, bolesť svalov a kĺbov, bolesti krížov, menštruačná bolesť a bolesť z bežného prechladnutia.
- horúčky

Brufen® 400 mg x 30 tbl

Rýchla a účinná úľava od bolesti a horúčky

Brufen® 400 mg x 30 tbl. a 50 tbl. je originálny ibuprofén bez umelých farbív. Brufen® potláča zápal, tlmí bolesti hlavy, zubov, krížov, menštruačné bolesti a znižuje horúčku.

Nakúpiť Brufen

Zápal

Vo všeobecnosti je zápal dobrý príznak, pretože to znamená, že telo bojuje s infekciou. Ale zápal môže byť nepríjemný a bolestivý. Protizápalové lieky, napríklad ibuprofén, vám môžu pomôcť.

Prečítajte si viac

Bolesti

Bolesti sú súčasťou života. Ale keď je bolesť taká silná, že si nemôžete užívať života, je čas vyhľadať pomoc. Ibuprofén je bežný liek na miernu až stredne silnú bolesť.

Prečítajte si viac