zápal muž krk

Zápal a protizápalové lieky

Zápal je slovo často všeobecne spájané s ochorením, ale čo vlastne znamená, a je to dobrý stav?

Zápal - čo je to a mali by ste s ním skutočne bojovať?

Zápal je všeobecný termín, ktorý sa vzťahuje na proces, ktorým imunitný systém tela, vo forme bielych krviniek, bojuje proti infekcii v organizme. Tento typ zápalu je charakterizovaný bolesťou, začervenaním a opuchom v miestach infekcie. Určité typy zápalu môžu byť sprevádzané horúčkou, zimnicami, bolesťami hlavy a stuhnutosťou svalov.1 Stručne povedané, zápal je zvyčajne pozitívnym príznakom, ktorý naznačuje, že telo aktívne bojuje proti infekcii, ale môže byť pre pacienta nepríjemný. Protizápalové lieky, ako je ibuprofén, môžu pomôcť počas útoku vírusu chrípky alebo prechladnutia znížiť prejavy zápalu a súvisiaceho nepohodlia.

Protizápalové lieky na artritídu a menštruačné bolesti

Hoci zápal je zvyčajne dobrým príznakom, existujú prípady, kedy telo nesprávne spôsobí zápal určitej oblasti a spôsobuje poškodenie citlivej chrupavky medzi kĺbmi. Ide o bežnú chorobu známu ako artritída a trpí ňou mnoho starších ľudí, najmä tí, ktorí utrpeli zranenia počas svojich mladších rokov. Artritída je často liečená protizápalovým krémom, ktorého aktívnou zložkou je ibuprofén.

Ďalším príkladom nežiaduceho zápalu je to, čo sa odohráva v maternici ženy v čase menštruácie. Svaly maternice sa jemne sťahujú, aby vylúčili zozbieranú krv, ale tento prirodzený proces je často sprevádzaný bolesťou. Pre tento typ bolesti sú indikované protizápalové lieky, ako je Brufen® 400 mg x 30 tbl.a 50 tbl. obsahujúci ibuprofén, určené na zmiernenie menštruačných bolestí.

Boj proti zápalu a zmiernenie bolesti

Ibuprofén, ako napríklad Brufen® 400 mg x 30 tbl.a 50 tbl.®, je najbežnejším a jedným z najuniverzálnejších liekov na zmiernenie rôznych typov bolesti, horúčky a zápalu. Osobám trpiacim prechladnutím, chrípkou, horúčkou, bolesťami hlavy, menštruačnými bolesťami, artritídou, bolesťami svalov a kĺbov a mnohými ďalšími zdravotnými problémami môže tento liek priniesť úľavu. Oslobodenie od bolesti a nepríjemného pocitu zápalu znamená lepšiu schopnosť vykonávať každodenné aktivity, ako je práca, starostlivosť o rodinu a seba samého.

Brufen® 400 mg x 30 tbl.a 50 tbl.® je na Slovensku široko dostupný v adaptabilných formách a veľkostiach dávok. Ak si nie ste istý správnym dávkovaním, poraďte sa so svojím lekárnikom alebo lekárom a pred začatím užívania akéhokoľvek lieku si vždy prečítajte pokyny v príbalovom letáku.

Brufen® 400 mg x 30 tbl.a 50 tbl. sa môže použiť na krátkodobú symptomatickú úľavu od
- miernej až stredne silnej bolesti, ako je bolesť hlavy, vrátane migrenóznych bolestí hlavy či bolestí hlavy spojených s migrénou, neuralgia, bolesť zubov, bolesť svalov a kĺbov, bolesti krížov, menštruačná bolesť a bolesť z bežného prechladnutia.
- horúčky

Vytknutia a natiahnutia

Vytknutia a natiahnutia sú rôzne zranenia, ale ich podmienky sú podobné a obe znamenajú bolesť.
Tiež sa pri nich môže vyskytnúť opuch a zápal a protizápalové lieky proti bolesti, ako je Brufen® 400 mg x 30 tbl. and 50 tbl., môže zmierniť bolesť spôsobenú vyvrtnutím a natiahnutím svalov.

Prečítajte si viac

Menštruačné bolesti

Menštruačné kŕče sú bolestivé pocity, ktoré ovplyvňujú mnoho žien pred a počas menštruácie. Ibuprofén užívaný na úľavu od menštruačných bolestí pôsobí rýchlo a efektívne. Ibuprofén znižuje zvýšené hladiny prostaglandínov v menštruačnej tekutine a znižuje pokojový a aktívny vnútromaternicový tlak, ako aj frekvenciu maternicových kontrakcií.

Prečítajte si viac